"Koleje wąskotorowe SKPL (Stowarzyszenia Kolejowych Przewozów Lokalnych w Kaliszu). Pleszewska Kolej Lokalna. Kaliska Kolej Dojazdowa."


Film prezentuje normalny dzień pracy na dwóch kolejach wąskotorowych: w Pleszewie oraz kolei w okolicach Zbierska i Opatówka w Wielkopolsce.


Pierwszy film na płycie przedstawia Pleszewską Kolej Lokalną.
Kolej w Pleszewie to obecnie najkrótsza kolej wąskotorowa w Polsce, zachowany, czynny odcinek liczy zaledwie 4 km. W filmie można podziwiać wyjątkowy skład obsługujący tę linię: lokomotywę Lyd1-255 ciągnącą wagon motorowy Mbxd2. W reportażu również wizyta w lokomotywowni w Pleszewie. Reportaż prezentuje wszystkie etapy pracy: przygotowanie składu, jazdę, przystanki. Zdjęcia plenerowe oraz w kabinie maszynisty.


Drugi film na tej samej płycie prezentuje kolej wąskotorową funkcjonującą w okolicach miejscowości : Opatówek-Zbiersk-Turek. Powstała w 1914r. jako kolej polowa, zaopatrująca wojska rosyjskie w czasie I wojny światowej. Obecnie to kolej o ruchu typowo towarowym.W reportażu lokomotywa Lxd2 ciągnie wagony normalnotorowe na transporterach. W filmie można zobaczyć m.in. załadunek wagonów na transportery a także jazdę ze stacji Opatówek Wąsk. w kierunku Zbierska przez typowe krajobrazy Wielkopolski. Oba filmy zrealizowane w trakcie planowej pracy kolei, nie przy okazji fotostopów!Informacje dodatkowe: Czas filmu: 33'00. Film na płycie DVD do odtwarzania w komputerze lub odtwarzaczu DVD. Na płycie menu, muzyka a także oryginalny dźwięk taboru oraz podstawowy opis kolei: dane dotyczące historii linii oraz taboru. Płyta w polskiej wersji językowej. Profesjonalna realizacja i montaż.

Film zrealizowany w marcu 2007r.
Cena (brutto): 25,00 zł

Promocja: przy zakupie dwóch i więcej egzemplarzy filmu (lub dwóch różnych tytułów filmowych) cena za sztukę: 20,00 brutto
Na życzenie wystawiamy faktury VAT


[Rozmiar: 53916 bajtów]
[Rozmiar: 53916 bajtów] [Rozmiar: 42524 bajtów] [Rozmiar: 49992 bajtów]