"Kolej wąskotorowa na Żuławach. Likwidacja i reaktywacja"


Publiczna kolej wąskotorowa na Żuławach powstała w 1898r. Wkrótce została rozbudowana i objęła teren całych Żuław. W filmie można obejrzeć zdjęcia filmowe z lat 90. gdy kursował jeszcze „Jantar Ekspres” na trasie z Nowego Dworu Gdańskiego do Sztutowa.


W drugiej części prezentowane są materiały z okresu, gdy kolej wąskotorowa na Żuławach już nie istniała. Można zobaczyć m.in. zdewastowany tabor w Nowym Dworze Gdańskim oraz stację w Lisewie.


Trzecia część prezentuje działalność Żuławskiej Kolei Dojazdowej w 2008r. W filmie można zobaczyć tabor kursujący na szlaku do Sztutowa i Prawego Brzegu Wisły, pokazana jest również technika otwierania zabytkowego mostu obrotowego w Rybinie. Film powstał podczas normalnej pracy kolei, nie w trakcie fotostopów.


Informacje dodatkowe:

Czas filmu: 34'00. Film na płycie DVD do odtwarzania w komputerze lub odtwarzaczu DVD. Na płycie menu, muzyka a także oryginalny dźwięk taboru oraz podstawowy opis kolei: dane dotyczące historii linii oraz taboru. Płyta w polskiej wersji językowej. Profesjonalna realizacja i montaż.


Cena: 25,00 zł bruttoPromocja: przy zakupie dwóch i więcej egzemplarzy filmu (lub dwóch różnych tytułów filmowych)cena za sztukę: 20,00 brutto
Na życzenie wystawiamy faktury VAT.