"Gryficka Kolej Wąskotorowa. Trakcja parowa."


Film prezentuje normalny dzień pracy na kolei wąskotorowej w Gryficach, należącej do gminy Rewal. To jedna z niewielu kolei wąskotorowych w Polsce użytkujących parowozy. W Gryfickiej Kolei Wąskotorowej pracuje parowóz Px48 3916.


Film był realizowany w latach 2006-2008. W pierwszej części można obejrzeć wyjazd interesującego, nietypowego składu (Px+wagony osobowe+lok Lxd2) na szlak w ramach przygotowań do sezonu turystycznego. W drugiej części filmu prezentuje się skład turystyczny obsługujący nadmorski szlak Gryfice-Rewal-Pogorzelica. W filmie nie brakuje zaskakujących ujęć, są oczywiście zdjęcia z kabiny maszynisty, z tendra, z... dachu i wiele innych (w tym niespodzianki !) a także najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne plenery Gryfickiej Kolei Wąskotorowej. Wszystko atrakcyjnie sfilmowanie i pomysłowo zmontowane.

Ten wyjątkowy film zrealizowano w trakcie planowej pracy kolei, nie przy okazji fotostopów!


Informacje dodatkowe:

Czas filmu: 43'00. Film na płycie DVD do odtwarzania w komputerze lub odtwarzaczu DVD. Na płycie menu, muzyka a także oryginalny dźwięk taboru oraz podstawowy opis kolei: dane dotyczące historii linii oraz taboru. Płyta w polskiej wersji językowej. Profesjonalna realizacja i montaż.

Film zrealizowany w latach 2006-2008.
Cena: 25,00 zł brutto

Promocja: przy zakupie dwóch i więcej egzemplarzy filmu (lub dwóch różnych tytułów filmowych)cena za sztukę: 20,00 brutto
Na życzenie wystawiamy faktury VAT.