Leśne koleje wąskotorowe w północno-wschodniej Polsce


Film prezentuje 3 leśne koleje wąskotorowe funkcjonujące w północno-wschodniej części Polski.


Są to: kolej w Czarnej Białostockiej, kolej w Płocicznie oraz kolej w Hajnówce. Wszystkie te koleje powstały w pierwszym dwudziestoleciu XX wieku aby ułatwić eksploatację tutejszych lasów. W latach 90. zaprzestano wywozu drewna za pomocą kolejek wąskotorowych, dostrzeżono natomiast nowe możliwości-odtąd wożą turystów.


W filmie można zobaczyć normalny dzień pracy dawnych kolejek leśnych: przygotowanie składu, jazdę, manewry a także bieżącą konserwację i naprawy torowiska. Ujęcia powstawały m.in. wewnątrz lokomotyw i w najpiękniejszych plenerach. Zdjęcia zrealizowano w latach 2007-2008 w czasie codziennej pracy, nie podczas fotostopów!Informacje dodatkowe: Czas filmu: 52’00. Film na płycie DVD do odtwarzania w komputerze lub odtwarzaczu DVD. Na płycie menu, muzyka a także oryginalny dźwięk taboru oraz podstawowy opis kolei: dane dotyczące historii linii oraz taboru. Płyta w polskiej wersji językowej.

Cena (brutto): 25,00 zł

Promocja: przy zakupie dwóch i więcej egzemplarzy filmu (lub dwóch różnych tytułów filmowych) cena za sztukę: 20,00 brutto
Na życzenie wystawiamy faktury VAT


koleje leśne
koleje leśne koleje leśne koleje leśne